nav-left cat-right
cat-right

Sposób na idealny podbródek

Sposób na idealny podbródek
Podwójny podbródek to utrapienie wielu kobiet i mężczyzn. Przypadłość ta dodaje nam lat, dodaje także kilogramów i jest przyczyną estetycznego dyskomfortu, o kompleksach nie wspominając. Nie tylko upływ czasu ma tutaj kluczowe znaczenie. Istotne jest także to, jak dbamy o ten rejon naszego ciała. Złe odżywianie się, wadliwa postawa i brak pielęgnacji powodują utratę sprężystości włókien kolagenowych, utrzymujących podbródek. Gdy włókna wiotczeją, także mięśnie szyi i podbródka stają się słabsze, a z wiekiem w tkankach zaczynają rozrastać się komórki tłuszczowe. Tak tworzy się podwójny podbródek. O metody walki z pozbawionej jędrności skórą pytamy, dr Urszulę Brumer, lekarkę medycyny estetycznej, właścicielkę Kliniki Medycyna Młodości

Najczęstszym problemem urodowym okolic podbródka jest zjawisko tzw. „podwójnego podbródka”, czyli po prostu nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej zgromadzony w tym miejscu. Brak zarysowania linii żuchwy pojawia się u pacjentów niezależnie od wieku, natomiast u osób po czterdziestym roku życia, dodatkowo opadać zaczynają policzki, tworząc tzw. „chomiki”. Nadmiar wiotkiej skóry w obrębie kilku miejsc naraz powoduje zanik owalu twarzy, która z każdym dniem zaczyna wyglądać coraz bardziej kwadratowo i zdradzać nasz wiek i każdy nadprogramowy kilogram.

Jakie są metody walki z nadmiarem skóry w tej okolicy? Współczesna medycyna estetyczna daje nam co najmniej kilka rozwiązań problemu. Niekwestionowanym hitem walki z nadmiarem skóry w ogóle (a w tym z podwójnym podbródkiem) jest znany i ceniony zabieg Thermi Tight. To innowacyjna radiofrekwencja iniekcyjna, zarazem jedyna dostępna metoda podgrzewania skóry w stopniu inicjującym pożądane procesy wewnątrz skóry, czyli tam, gdzie jest to niezbędne i skuteczne dla uzyskania oczekiwanego efektu. W czasie zabiegu wprowadza się do skóry kaniulę, a następnie ją podgrzewa. Przegrzanie tkanek jest impulsem do ich przebudowy. Przede wszystkim chodzi o kolagen. Komórki, które go produkują potrzebują mocnego bodźca termicznego. I to właśnie daje RF iniekcyjna. Kiedy przebudowuje się kolagen, skóra zmienia swoją gęstość i elastyczność. W Thermi ważne jest to, że stosuje radiofrekwencję o niskiej częstotliwości, w efekcie podgrzewamy skórę, a nie ją parzymy, mamy więc stymulację nowego kolagenu, a nie skręcanie się obecnego w tkankach.

W przypadku usuwania podwójnego podbródka ważne jest, że można zadziałać dwustopniowo – najpierw wytopić tłuszcz (wtedy kaniula jest wprowadzana do tkanki tłuszczowej i stosuje się wyższą temperaturę niż przy ujędrnianiu skóry), a potem ujędrnić skórę. Zabieg wykonuje się jednorazowo. Efekty są widoczne po 2-3 miesiącach, ale narastają nawet do dwóch lat.
Zabieg Thermi Tight nie powoduje dyskomfortu, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Urządzenie ma wysoki poziom bezpieczeństwa, przez zastosowanie podwójnej kontroli temperatury – od wewnątrz i na zewnątrz.

Dla osób, które cenią sobie mniej inwazyjne metody istnieją inne alternatywy. Mogą one zdecydować się na delikatny zabieg Ulverin, nowość na rynku estetycznym. Zabieg, który powoduje oddziaływanie nie tylko na skórę, ale również na tkankę włóknisto-mięśniową. Ponieważ działa się w obszarach, w których działają chirurdzy przy zabiegu liftingu, podbródek zostaje podniesiony, a owal twarzy wraca do idealnego stanu sprzed lat.

Dobrym rozwiązaniem są też nici liftingujące. Umieszczenie nici PDO w celu uniesienia okolicy podbródka daje efekt liftingu oraz “podtrzymania” ładnego owalu twarzy. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak warto pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (czyli tworzenia nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i zaczynają być widoczne efekty zabiegu.

Jeden problem, kilka rozwiązań. Dla osiągnięcia naprawdę zadowalającego efektu, można wspomniane zabiegi łączyć, czy mieszać. Natomiast złotą zasadą jest, by nie dopuścić do zaniedbania okolic podbródka tak, by medycyna estetyczna była sobiejeszcze w stanie z problemem w mało inwazyjny sposób poradzić.

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Medycyna Młodości Dr Urszula Brumer” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youven www.youvena.com

Źródło

Comments are closed.